شرکت مهندسی و مشاوره‌ای پارس‌اولنگ طی سالیان گذشته با تکیه بر سیاست‌های راهبردی رشد فراگیر و با استراتژی توسعه پایدار توانسته است به عنوان برندی معتبر خود را درخانواده معدنی کشور مطرح سازد. این شرکت از سال 1374 در قالب دفتر فنی شرکت معدنکاری اولنگ فعالیت خود را آغاز و از سال 1381 به طور مستقل خدمات مهندسی، مشاوره‌ای و نظارت بر پروژه‌های مختلف را در زمینه‌های زمین‌شناسی، اکتشاف، مطالعه و نظارت بر عملیات حفاری اکتشافی، نظارت بر عملیات بهره‌برداری و استخراج معدن، ژئوتکنیک، مطالعات آب، ایمنی، بهداشت، محیط زیست و مدیریت تامین نیروی انسانی، کانه آرایی و فرآوری ارائه می‌نماید.

یکی از برجسته‌ترین خدمات این شرکت به جامعه معدنی کشور، نظارت بر عملیات حفاری و مطالعات مربوط به آن بوده، به‌طوری که با نظارت بر بیش از 1،700،000 متر حفاری اکتشافی غیرنفتی که حدود 23% کل حفاری‌ها در گستره میهن اسلامی را شامل می‌شود توانسته علاوه بر جاودانه کردن نام خود و حفظ فاصله مشهودی با شرکت‌های مشابه، دستورالعمل‌ها و استانداردهای اکتشافی کشور را نیز ارتقا بخشد.

طراحی روباز معادن مهم کشور، از قبیل سونگون، میدوک، نوچون، چهارگنبد، چهل‌کوره، چاه‌مسی، سفیدآبه، موته، شادان، گوره‌درق، نفلین سینیت کلیبر، عباس‌آباد، حیدرآباد، چاه خاتون، سنجده و طراحی زیرزمینی معادنی چون چهارگنبد، چهل‌کوره از جمله خدمات ارزنده شرکت مهندسی و مشاوره‌ای پارس‌اولنگ می‌باشد. این شرکت با حضور 22 ساله‌ی خود در دومین معدن بزرگ مس کشور، معدن مس سونگون، علاوه بر نظارت بر عملیات استخراجی، خدماتی از قبیل اکتشاف، طراحی‌های ژئوتکنیکی، مطالعات هیدرولوژی و هیدروژئولوژی، سیستم‌های محافظت در برابر سقوط سنگ، خدمات مطالعاتی و مهندسی طرح توسعه معدن و  … را ارائه نموده است.

مهمترین سیاست راهبردی ما، شعار « از کشف کانه تا ساخت کارخانه » است که با اتکا به تجربه مدیران و همچنین دانش و تخصص کارشناسان مجرب تحقق یافته و ما همواره در تلاشیم تا با ارائه خدماتی در حد استانداردهای بین‌المللی نام خود را در ردیف شرکت‌های تراز اول معدنی مطرح و تثبیت نماییم.

پارس اولنگ علاوه بر اینکه در حوزه خدمات کانسارهای مس حرف‌های زیادی برای گفتن دارد در زمینه مواد معدنی مختلف دیگر، از جمله طلا، آهن، کرومیت، آنتیموان، مواد معدنی غیر فلزی، نفلین سینیت، سنگ‌های ساختمانی، اورانیوم و … نیز فعال بوده و در پروژه‌های متعدد و مختلفی علاوه بر شرکت ملی صنایع مس ایران با سایر سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی مانند ایمیدرو، تهیه و تولید مواد معدنی، وزارت راه و شهر سازی، سازمان‌های صمت استان‌های مختلف، راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سازمان انرژی اتمی و … همکاری داشته‌ است.

شرکت مهندسی و مشاوره‌ای پارس اولنگ در بخش بین المللی نیز با شرکت‌ها و مشاوران درجه یک و بسیار مطرح دنیا از جمله آزمایشگاه SGS استرالیا، سازمان زمین‌شناسی فنلاند (GTK)، شرکت CSA انگلستان، شرکت OHMS آفریقای جنوبی، شرکت DATAMINE انگلستان و … همکاری و تفاهم‌نامه‌های متفاوتی در زمینه‌ها و بخش‌های مختلف داشته‌ و تمام سعی خود را در پویایی و هماهنگی با تکنولوژی و علم روز دنیا مینماید.